5 jednoduchých tipů, jak zútulnit pracovní kout

Každý preferuje jiné pracovní podmínky. Výhodou domácího pracovního prostředí je absence pravidel. To, jak bude pracovní zázemí vypadat, je čistě na vás – zapomínat byste neměli pouze na ergonomii a pohodlí. Jak tedy zútulnit pracovnu tak, abyste si každou minutu home office užili v plné efektivitě práce?

V pracovně nebo pracovním koutě se vše odvíjí od jednoho jediného základního kusu nábytku – od pracovního stolu. Od volby velikosti stolu a jeho umístění se může odvíjet celkové vyznění prostoru. Výhodou domácího umístění pracovního koutu je variabilita zařízení home office. Jaké si to uděláte, takové to budete mít. Odkud začít?


Začněte úložným prostorem

Ještě než budete pracovní místo dekorovat a zútulňovat, vyberte vhodné úložné prostory a odkliďte vše, co nemusíte mít na očích, ale zároveň to potřebujete při ruce. V kanceláři je důležité mít všechny pomocníky na jednom místě – ne však nutně na viditelném. Tonery do tiskárny, náhradní baterie k elektronice, nabíječku, zásobu papírů a další kancelářské nezbytnosti uložte, aby okolí pracovního místa působilo čistě. Pak můžete začít – zpříjemněte si svůj pracovní kout!

pracovna, home office

Zpříjemněte si sezení

Na pohled i na posed. Jak? Vaše židle by v první řadě měla být ergonomická – musí vám umožnit správně sezení tak, aby vás po delší době v práci nebolela záda. Kromě toho můžete sedací nábytek zútulnit – přehoďte přes židli stylový pléd nebo si záda podložte dekoračním polštářkem. Sedací nábytek bude vypadat skvěle – styl oceníte, pokud pravidelně pořádáte schůzky on-line.

Kvalitní osvětlení dělá divy

Kromě dostatku denního světla by váš kout pro práci měl disponovat rovněž doplňkovým – a v tomto případě i estetickým – svítidlem. Kancelářská lampa rozhodně nemusí být nudná. Vyberte si osvětlení, které doplní zamýšlený styl pracovny. Pro práci volte spíše tóny bílého svícení, které napodobují denní světlo.


TIP: Pracujete dlouho do noci? Na útulnosti vašemu koutku přidají moderní LED světelné řetězy. Nebojte se z pracovního místa udělat příjemnou kancelář, ve které vytvoříte jedinečnou atmosféru.

Dekorace? Ani pro home office nejsou tabu

Oblíbená část zařizování nebo úprav pracovního zázemí? Přece dekorování! Vtiskněte pracovně otisk vašeho stylu a individuality. Zatímco v běžných kancelářských prostředích je zpravidla zakázáno dekorovat s ohledem na univerzálnost, doma se můžete doslova vyřádit. Chcete mít vedle stoly tu úžasnou skulpturu? Toužíte mít na stěně před očima váš oblíbený obraz? Nebo dáte přednost fotokoláži přátel a rodiny? Fantazii se meze nekladou.

TIP: Nevíte, jak by mohl váš snový pracovní kout vypadat? Inspirujte se v aplikaci Pinterest.

Zeleň osvěží pracovnu i mysl

Posledním krokem zařízení útulného zázemí pro práci je doplnění živých rostlin. Proč právě rostliny? Pokojovky totiž nejenže pozvednou příjemný vzhled na novou úroveň, ale jsou tu záměrně: pomohou vaším očím odpočívat mezi pohledy do monitoru. Kromě toho jsou opravdu jedinečnou dekorací, která dodá svěžest a energii do jakékoli místnosti v domě. Když navíc věnujete čas jejich výběru, poslouží dokonce jako účinné čističky vzduchu. Co třeba atraktivní ledviník, krásné a odolné aloe nebo třeba střapatý zelenec? Ať už se rozhodnete jakkoli, dekorujte pracovnu podle sebe – vaše zázemí, vaše pravidla. Čím začnete?

TIP: Rostliny můžete umístit do závěsných květináčů. Ty vypadají skvěle v jakémkoli koutku domova!

1 Trackback / Pingback

  1. Tipy na výběr techniky pro práci z domova - Vše pro Bydlení

Komentáře nejsou povoleny.