6 pastelových barev do vaší ložnice

Hledáte barevnou inspiraci do ložnice? Co třeba místo klasické bílé stěny zvolit pastelové odstíny? Jsou jemné, uklidňují a tím pádem ideální pro perfektní relaxaci.

Některé světlé odstíny, např. červená, oranžová, zelená a hořčicová nejsou pro ložnici vhodné, protože jsou příliš energické a navozují pocity neklidu. To však neznamená, že musíte automaticky vyloučit jiné barvy, než jsou bílá s béžovou. Zajímavým řešením je namalovat stěny vaší ložnice pastelovou barvou. Zde je návod, jak si mezi těmito odstíny správně vybrat.


Azurově modrá ložnici rozjasní

Jde o svěží a elegantní barvu, kterou ale často používáte k vymalování dětských pokojíčků. Je to škoda, protože pokud ji použijete správně, bude skvělá i ve vaší ložnici. Natřete ji na stěnu s obložením, dřevem, kameny či nekonvenčním materiálem. Azurově modrá se hodí do místnosti, která není moc velká ani světlá.

Akvamarínová pro zábavu


Je ideální pro oživení bílých stěn se světlým nábytkem. Jde o rafinovanou, zářivou, ale ne otravnou barvu. Akvamarínový odstín je mezi světle zelenou a tyrkysovou barvou. Vyniká mezi pastelovými barvami svojí energií, čímž se skvěle hodí k oživení vaší ložnice.

Kontrasty s šeříkovou barvou

Jemné a harmonické odstíny, které přechází ze světlé šeříkové do levandulové jsou nutností pro vaši ložnici. Šeříková barva je perfektní, pokud ji použijete jak na stěnu, tak i na povlečení, závěsy a různé polštářky.

Růžová pro úpravu stylu

Světle růžový odstín je považovaný za novou neutrální barvu. Nepatří jen do pokojů malých princezen, ale je mimořádně všestranným odstínem, ať už si v něm zařídíte nábytek, nebo namalujete stěnu. Je ideální do úplně bílé ložnice, ale i do tmavého prostoru, který tak rozjasní a dodá měkkost.

Slámově žlutá do dřevěné ložnice

Milujete dřevo? Jestli ano, tak jste si možná pořídili velkou dřevěnou postel, skříně a noční stolky v přírodních odstínech. Pokud máte ale i dřevěné obklady na stěnách, vyzkoušejte je ozvláštnit slámově žlutou barvou. Odstín slámy dokonale ozdobí vaši ložnici a propůjčí jí modernější vzhled.

Šalvějově zelená pro pocit bezpečí

Šalvějově zelená je elegantní, univerzální a uklidňující barva, která patří mezi ty nejoblíbenější pastelové odstíny. Oživí vaši ložnici a poskytne vám pocit klidu a bezpečí.

Tip: Vezměte malování z gruntu i s kuchyní a nebo rovnou vymalujte celý interiér.

1 Trackback / Pingback

  1. Jak vymalovat obývací pokoj - inspirace, fotky, trendy - Vše pro Bydlení

Komentáře nejsou povoleny.