6 věcí, které nesmí chybět na vaší terase

Jak zpříjemnit terasu, místo, kde se nejen v létě setkáváte s blízkými? Máme pro vás hned 6 věcí, které by neměly chybět na vaší dokonalé terase. Čím ji povznesete na vyšší úroveň?
Terasa. Váš koutek, kde nejen v hlavní sezoně trávíte svůj osobní čas. S rodinou, blízkými, přáteli, ale i o samotě. Jak terasu či altán dekorovat, aby vzniklo dokonalé zázemí pro jakoukoliv příležitost?

1 Sedací nábytek by měl být komfortní

Kde si chcete hovět, až si dáte odpolední kávu nebo večerní sklenku vína? Sedací nábytek a jeho styl bude udávat celkové dojmy zahradního posezení. Můžete zvolit takový nábytek, který vám kromě pohodlí přinese také estetické výhody. Rádi sedíte na zemi a dáváte přednost alternativnímu stylu? Možná vám postačí měkké polštáře nebo paletový nábytek. Dáváte přednost francouzským kavárnám? Kovový retro nábytek může být perfektním řešením. Variantou jsou i různá závěsná křesla na terase, ve kterých si odpočinete a možná i usnete. S čím se nesplete ale nikdy? Přece s masivním dřevěným nábytkem nebo pohodlným umělým ratanem.


2 Zútulněte posezení, změkčete dojmy

Ať už budete sedávat na čemkoliv, nezapomeňte nábytek zjemnit. Poslouží k tomu obyčejné dekorační polštářky a samozřejmě nezbytné podsedáky, které přináší ještě větší pohodlí. Jaký motiv měkkých polštářů vybrat? Trendy je příjemný boho styl, neutrální barvy a nejrůznější střapce a výšivky. Co třeba příjemné macramé polštáře?

terasa s posezením

3 Hřejivé a nezbytné? Plédy a přehozy

Co se na terase neztratí, když vás přepadne chlad? Přece útulné skandinávské přehozy či plédy. Opět můžete kontrastovat stylem nebo zvolit jednoduchost – přehozy poslouží jako dekorace v horké letní dny, a jako praktická první pomoc ve dny, kdy úřaduje chlad nebo déšť. A posezení si užijete za každého počasí!

4 Osvětlení, které dělá divy

Není osvětlení jako osvětlení. Jak osvětlit terasové posezení, abyste podtrhli jedinečnou atmosféru? Pozvěte si spíše intimní osvětlení. Moderní lucerny na svíčky, venkovní LED pásky, LED řetězy a intimní závěsné lampy. Klidně je kombinujte – a večer bude váš prostor naprosto kouzelný.


5 I podlaha si zaslouží pozornost

Něco vám tam chybí? Možná to bude atraktivní venkovní koberec, který celý váš koutek zútulní a spojí. Můžete volit mezi klasickými tvary, nebo vsadit na jedinečný kulatý běhoun. Výhoda venkovních koberců je jejich snadná údržba a nízká pořizovací cena.

6 Kouzlo živé energie

A poslední krok? Na detailech záleží. Ať už máte dřevěnou terasu, nebo vašemu domu sousedí moderní dlažba, je ideální čas přizvat si na pomoc přírodu. Doplňte okrasné květiny a bylinky, nebojte se dekorovat pomocí balvanů či dřeva. Příroda sama dokáže esteticky podtrhnout váš styl a nápaditost. S čím začít? Zavěste tu nějaký ten květináč, hrajte si s dekoracemi a nápady. Nakonec vznikne prostor, kde budete s radostí trávit celé léto. Vy i vaši hosté při oslavách, na kterých vytvoříte příjemné a neopakovatelné okamžiky.