Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte se postarat o zeleň

Dovolená volá? Tak hurá na cesty!
Jen nezapomeňte na zavlažování vaší zelené chlouby. Jak se postarat o všechny rostliny v době vaší nepřítomnosti?

Odjet na dovolenou obnáší jednu známou starost – a sice postarat se o zelené rostliny, ať už ty ve skleníku, v truhlících na balkoně nebo o pokojové rostliny u vás doma. Na co se dá spolehnout? Jak řešit závlahu v době nepřítomnosti?


Požádejte o pomoc osobu blízkou

Máte v blízkosti spolehlivou osobu, která vám ráda pomůže? Pak není nic jednoduššího, než ji požádat o pravidelné zalévání a kontrolu. Tohle řešení má výhodu – váš blízký během vaší nepřítomnosti určitě vybere schránku a pravidelně vyvětrá. Nevýhodou je, pokud nikoho takového ve svém okolí nemáte. Co pak?

Vláha jako na povel

Není nikdo, kdo by se o vaši zeleň postaral? Květiny dovolenou přežijí, když budete znát pár triků, které můžete použít. Inspirujte se!

Kouzlo s provázkem

Máte při ruce širší provázek či provaz? Tak to si vytvoříte zavlažovací mini systém. Kbelík či misku stačí naplnit vodou a do nich ponořit část přírodního provázku. Druhý konec provázku zapíchněte do květináče, který potřebuje vláhu. Hotovo!


zavlažování květin

Trik s PET lahví

Plastová lahev do přírody nepatří, ovšem v tomto případě je skvělou pomocnicí! Podle potřeby a velikosti květináče zvolte plastovou láhev s uzávěrem. Z lahve stačí odřezat dno, jemně povolit její vršek a zapíchnout ji vrškem do zeminy. Naplňte PET vodou, než vyrazíte na cesty, povoleným víčkem bude vláha prosakovat přímo ke kořínkům rostliny.

Speciální květináče

Nákladnější, avšak užitečný tip? Pořiďte zeleným kráskám samozavlažovací květináče. Ty umožní rostlině čerpat vláhu až 3 týdny – jsou pro vás tedy vhodné i tehdy, pokud na rostliny občas zapomínáte.

Automatická závlaha

Hledáte řešení, díky kterému budou rostliny prospívat už napořád? Nejvyšší úroveň z možností závlahy ve vaší nepřítomnosti je bezesporu automatický systém kapkové závlahy. Systémy naprogramujete, jak daná rostlina potřebuje. A vy? Můžete vyrazit – tak kam to bude?