Hubnutí rychle a bez stresu? Jde to i v domácím prostředí!

Odrazuje vás od hubnutí skutečnost, že je pomalým procesem a je s ním spjata celá řada stresových situací? Poté vám přinášíme dobrou zprávu, zhubnout se dá totiž i bez těchto negativ. Navíc se za hubenější postavou nemusíte ani lopotit do fitka, vše zvládnete v pohodlí domova. Jak zhubnout doma bez stresu a nervů? 

Pohyb a změna jídelníčku jsou základem 

Stejně jako u jakéhokoliv jiného způsobu hubnutí, tak i u toho prováděného čistě v domácím prostředí platí, že jeho úspěch závisí na dvou klíčových faktorech – a to sice na zvýšení pohybové aktivity a na překopání jídelníčku.


Jaké cviky zařadit pro rychlé zhubnutí? 

Pro cvičení doma, u něhož máte předem stanovený cíl v podobě rychlého zhubnutí, volte výhradně cviky, při kterých dochází ke spalování co největšího možného počtu kalorií. Mezi cvičení, při nichž spálíte maximum kalorií, se řadí kupříkladu:  

Kruhový trénink na doma 

Udělejte si několik stanovišť (ideálně 8-10) a každému z nich přiřaďte cviky na různé partie, nezapomeňte ani na kardio cviky. Na hubnutí břicha jsou skvělé třeba boční zkracovačky, jako kardio zas poslouží třeba obyčejný jogging na místě. Projděte všechna stanoviště a na každém setrvejte alespoň minutu.

tréning na podložce

HIIT neboli vysoce intenzivní intervalový trénink  

Jeho kouzlo tkví ve střídání cviků s vysokou a nízkou intenzitou. Jak to funguje v praxi? Provádějte kupříkladu sedy lehy či angličáky po dobu 40 vteřin opravdu maximální intenzitou, načež je vystřídejte na 20 vteřin krátkým výklusem na místě. A tento postup opakujte nejméně třikrát, poté přejděte na další cvik. Celková délka tréninku je cca 10-20 minut (začnete krátce, po týdnu prodlužte).


Tanec 

Ano, skutečně tancem se dá skvěle zhubnout i doma. Pusťte si své oblíbené taneční video, připojte se a dejte sbohem přebytečným kilům. Navíc tanec pomáhá v boji proti stresu, neboť se při něm vyplavují endorfiny neboli hormony štěstí! 

Co jíst pro rychlé zhubnutí? 

Asi vás úplně nepřekvapí, že cestou za hubenější postavou bude to, když doma začnete jíst více zeleniny a ovoce a zároveň se zbavíte konzumace sladkostí a nezdravých potravin – ty z domu klidně úplně vyhoďte. 

Avšak to samo o sobě nestačí, i mezi zdravými potravinami vyberte takové, které urychlují hubnutí ze všech nejvíce. Ne každá zdravá potravina je totiž zárukou, že vám pomůže shodit. Látky podporující hubnutí a spalování kalorií jsou především bílkoviny (proteiny) a vláknina. 

Pokud chcete začít hubnout a nemáte čas na vaření, které je opravdu při shazování přebytečných kil potřebné, podívejte se třeba po krabičkové dietě.

Co tedy přesně jíst, abyste hubli? Zde vám přinášíme několikero tipů na nejzdravější jídla, které si dokáže snadno doma připravit každý: 

  • snídaně –  cereálie, pohanková kaše, přírodní sýry 
  • svačina –  cottage sýr s křupavými krekry, hummus se zeleninou 
  • oběd – salát s tuňákem, pstruh na másle, cuketové špagety 
  • svačina – řecký jogurt s ovocem, chleba s lučinou 
  • večeře – pečená treska s bramborami a salátem, luštěninová polévka
snídaně

Další tipy a triky související s jídelníčkem 

Stejně jako složení stravy samotné, tak důležité při hubnutí je i pravidelné jezení. Pokud si totiž budete dopřávat jídlo v pravidelných časových intervalech (ideálně každé 2 hodiny), tak dosáhnete rychlejšího spalování kalorií. Rozhodně tedy nepomůže v hubnutí, když budete vynechávat snídani, ba naopak si tím uškodíte. 

Rovněž je potřeba dodržovat pitný režim. Pokud chcete zhubnout, tak úplně vyřaďte sladké limonády a alkohol, naopak v ideálním případě pijte pouze vodu (2-3 litry denně). Voda je totiž ideální na urychlení metabolismu.  

V neposlední řadě vyřaďte v čase jídla stres. Zpomalte a vše pečlivě žvýkejte – i taková zdánlivě maličkost může v konečném důsledku pomoci tělu s lepším trávením

Jaké vybavení si pořídit domů?  

Ve snaze, jak zhubnout doma, se vám bude hodit následující vybavení, které se stane nezbytným parťákem v cestě za shozením přebytečných kil. Cvičení v domácím prostředí se totiž stane ještě daleko účinnějším, pakliže do něj zapojíte vhodné pomůcky. 

Rotoped 

Jízda na rotopedu dokáže nejenom zlepšit kvalitu krevního oběhu či mít pozitivní vliv na tlak, ale slouží i k rychlé redukci váhy. K tomu ale bude potřeba vždy minimálně 30 minut jízdy při střední intenzitě. 

TIP: Jak vybrat nejlepší rotoped 

Boxovací pytel 

Vyzkoušejte fitbox, který dokáže komplexně posílit celé vaše tělo, umožní zlepšit kondici a co je hlavní – pomůže v boji s nadváhou. 

Švihadlo 

Intenzivní skákání přes švihadlo patří mezi jedny z fyzicky nejnáročnějších aktivit, které lze dělat i doma. Výhodou je též to, že švihadlo seženete již za pár korun. 

Závěrečné shrnutí, jak zhubnout doma 

Základ spočívá ve změně jídelníčku od toho současného k jídelníčku plného bílkovin a vlákniny, a taktéž ve změně stravovacích návyků. Bez cvičení to ale nepůjde, ale aby bylo cvičení zábavné, tak si k němu můžete pořídit i praktického pomocníka – třeba právě rotoped či švihadlo. 

Tímto bychom vám zároveň i rádi popřáli rychlé a pohodové hubnutí, a to třeba právě podle našich rad a tipů.