Ideální zahradní party: oslavte narozeniny stylově

Léto nám konečně nastavilo svou pravou tvář, můžeme se těšit na čas strávený u vody, na zahradě, při grilování, na výletech. Že v tomto období slavíte narozeniny? Lepší důvod pro uspořádání zahradní party nenajdete. Tak směle do toho, začněte ji plánovat!

Jak uspořádat zahradní party, na kterou jen tak nezapomenete?

Letní dny jsou jako stvořené k tomu, abychom je trávili venku, pobytem na čerstvém vzduchu. Tak proč oslavu připravovat doma, kam se vám stejně ani nevejde tolik hostů? 


Jen si představte, že na zahradě postavíte altánek, k bazénu dáte lehátka, stůl prostřete pod rozkvetlými stromy a setkání s přáteli a hodování nad dobrým jídlem připraveným na zahradním grilu i mimo něj si vychutnáte za zpěvu ptáků, vdechovat budete vůni rozkvetlých květin a keřů. Svoje tělo přitom klidně můžete vystavit slunečním paprskům a čerpat z nich nejen energii a vitamín D, ale taky podpoříte svůj apetit.

zahradní párty

Začněte plánovat včas

Možná je to otřepaná fráze, ale žádnou pořádnou party nenaplánujete přes noc. Je třeba sestavit seznam hostů, vymyslet, kam je usadit, nakoupit potraviny, zajistit hudbu, vymyslet program, postarat se o výzdobu a spoustu dalších důležitých drobností.

Víte, že hosty je hlavně v létě třeba zvát s předstihem? Jen tak se vyhnete situaci, kdy budete na zahradě čekat s náloží pochoutek, které ale nebude mít kdo ochutnat. Každý má na léto své plány, tak na to nezapomínejte a plánujte vše včas. 


Kde zahradní party uspořádáte?

K uspořádání zahradní party je třeba dostatečný prostor. Přece jenom se sejde víc hostů, všichni budou chtít někde sedět nebo odpočívat. Najděte si na zahradě odpovídající místo, kam postavíte stoly, spočítejte si, kolik potřebujete míst k sezení. Co si budeme povídat, stát s talířkem v ruce někde u okenního parapetu není nic moc.

Co takhle zvolit téma?

Nechcete nudnou party, ze které se všichni budou snažit co nejdříve odejít? Připravte si program, kde si každý, včetně nejmenších hostů, přijde na své. Oživit ho můžete i tím, že zvolíte téma zahradní party. To vás bude celou oslavou provázet a může být i fajn zdrojem zábavy.

Náš tip: Zkuste se zamyslet i nad playlistem. Své hosty určitě dobře znáte, tak připravte mix, kde každý najde svou oblíbenou píseň.

Jaké dobroty budete podávat?

Ke každé oslavě patří dobré jídlo a pití. Když jde o zahradní party, doslova se nabízí pochoutky připravené na grilu. Grilovat se dá skoro všechno, můžete připravit maso, zeleninu, sýry i ovocné špízy. A co takhle mini burgery? Na stůl můžete postavit i mísy s ovocem, misky s chipsy a zeleninovým salátem. 

Seznam na nákup si sepisujte postupně, přemýšlejte, zda někdo nemá nějaké omezení. Snažte se vymyslet nějakou tu pochoutku pro všechny, včetně dětí. 

Pro ty je ideální, když mohou nějaké malé sousto vzít do ruky, odběhnout si a pak se zase vrátit pro další. Jsou to malí neposedové, tak na to myslete. Co půjde, to si z jídla připravte den předem, ať toho pak nemáte moc.

Náš tip: Nezapomeňte taky pouvažovat o tom, na čem budete jídlo servírovat. Šikovné a praktické je jednorázové nádobí, které oceníte hlavně tehdy, kdy je mezi hosty několik dětí. Stejně tak se mohou hodit i džbány s chladící vložkou, díky které budou nápoje dlouho osvěžující.

Pití na zahradní párty

A co výzdoba?

Bez ní by to taky nešlo! Nemusíte ale sázet jen na balonky a papírové řetězy, co být taky trochu originální? Do skleniček od marmelády vložte svíčky a umístěte je, kam vás napadne. Některé můžete pomalovat barvami na sklo, obmotat lýkem. Vaši hosté si budou užívat krásu a nádherně to bude vypadat i na fotkách. Přece si necháte nějaké fotky vyvolat, abyste se jimi mohli chlubit. Nebo ne?