Jak originálně darovat láhev

Rádi byste darovali láhev a nevíte, jak ji originálně zabalit? Tento článek nabízí pár praktických tipů, které se vám určitě budou hodit – a to nejen na Vánoce

Láhev s vínem v originálním balení

V případě, že chcete láhev zabalit do papíru, nicméně nevíte úplně jak, pak je tento tip vhodný právě pro vás. Jediné, co k tomu potřebujete, je papír a provázek. Výsledek vás překvapí. Pojďme se podívat, jak na to.


1. Položte si láhev na papír a vystřihněte kolem ní trojúhelník. Trojúhelník by měl mít všechny tři strany stejně dlouhé. Pro balení ideálně použijte papír, který neklouže.
2. Z levé části trojúhelníku poskládejte harmoniku. Pravou část trojúhelníku neohýbejte.
3. Láhev položte na papír (trojúhelník), a to k vrcholu, který se nachází v pravé části trojúhelníku.
4. Láhev pomalu obmotávejte papírem směrem doleva ke složené části.
5. Následně obě části spojte provázkem.
6. Provázek můžete ozdobit dalším materiálem, není to však nutné. 


Zdroj: Pinterest

Jak vyrobit orignální lahev

Lahev v balonku

Tento způsob zabalení kterékoliv láhve je rychlý, originální a také nízkonákladový. Balónky můžete vybírat dle příležitosti, ke které je láhev věnována, obzvláště projasní letní zahradní párty.


Hotové láhve, které jsou „navlečeny“ v balóncích můžete ozdobit pestrobarevnými stuhami nebo na ně přilepit další dekorativní předměty. 


Zdroj: Pinterest

Láhev v provázku

Chcete se vyhnout tradičnímu balení láhve do papíru nebo použití dárkové tašky? Pak je tato varianta přímo pro Vás. Balení láhve do provázku sice zabere více času, nicméně finální výsledek stojí za to. Postup je opět velice jednoduchý. 

1. Láhev očistěte (použijte vlhký hadřík s jarovou vodou) a následně láhev osušte utěrkou. 
2. Tavnou pistolí nanášejte lepidlo. Začínejte od hrdla. Lepidlo nanášejte postupně, protože rychle tuhne. 
3. Na lepidlo postupně pokládejte provázek nebo vlnu – záleží, co doma najdete. 
4. Když máte celou láhev omotanou provázkem, můžete ji opět začít zdobit, Čím? Můžete použít téměř cokoliv, co doma najdete – knoflíky, kousek krajky, vystřižená písmena nebo jiné vzory z papíru.


Zdroj: Pinterest

Sladký ananas

V případě, že chcete „zabít dvě mouchy jednou ranou“, zkuste darovat láhev, která je zabalena např. v pralinkách. Tento proces je sice zdlouhavější, nicméně si můžete být jisti, že jej obdarovaný ocení. K realizaci potřebujete tavnou pistoli, oblíbené pralinky a větvičky nebo listy. Pokud nemáte tavnou pistoli, můžete využít oboustrannou lepicí pásku. Postup je velice jednoduchý. Na lepidlo umisťujeme oblíbené pralinky řadu po řadě. Pralinky nalepíme všude kromě hrdla, to necháváme prázdné. Namísto pralinek hrdlo oblepíme větvičkami nebo listy. Listy můžeme rovněž vystřihnout z papíru. 


Zdroj: Pinterest

About Mgr. KRISTÝNA HAVLÍČKOVÁ 3 Články
Vystudovala filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v oboru pedagogika. Již několik let se věnuje práci s dětmi a výuce anglického jazyka. Působila v jeslích a mateřských školách jako učitelka a před nástupem na RD učila angličtinu na základní škole, kde rovněž vykonávala funkci zástupce ředitele. V současné době vede anglické kurzy pro maturanty a individuální lekce anglického jazyka pro všechny úrovně.Ve volném čase se věnuje psaní textů na weby a do časopisů. Zajímá se rovněž o studium speciální pedagogiky, konkrétně problematiku poruch autistického spektra. Mezi její další záliby patří procházky s rodinou, poznávání nových míst a ochutnávání dobrých jídel.