Jak se postarat o zálivku během dovolené?

Dovolená volá? Tak hurá na cesty!

Jen nezapomeňte na zavlažování vaší zelené chlouby. Jak se postarat o všechny rostliny v době vaší nepřítomnosti? Odjet na dovolenou obnáší jednu známou starost – a sice postarat se o zelené rostliny, ať už ty ve skleníku, v truhlících na balkoně nebo o pokojové rostliny u vás doma. Na co se dá spolehnout? Jak řešit závlahu v době nepřítomnosti?


Požádejte o pomoc známé

Máte v blízkosti spolehlivou osobu, která vám ráda pomůže? Pak není nic jednoduššího, než ji požádat o pravidelné zalévání a kontrolu. Tohle řešení má výhodu – váš blízký během vaší nepřítomnosti určitě vybere schránku a pravidelně vyvětrá. Vy tak budete mít např. na dovolené v Bulharsku klid na odpočinek. Nevýhodou je, pokud nikoho takového ve svém okolí nemáte. Co pak?

květiny doma

Vláha jako na povel

Není nikdo, kdo by se o vaši zeleň postaral? Květiny dovolenou přežijí, když budete znát pár triků, které můžete použít. Inspirujte se!

Kouzlo s provázkem

Máte při ruce širší provázek či provaz? Tak to si budete schopni vytvořit zavlažovací mini systém. Kbelík či misku stačí naplnit vodou a do nich ponořit část přírodního provázku. Druhý konec provázku stačí zapíchnout do květináče, který má být odměněn vláhou. Hotovo!


Trik s PET lahví

Plastová lahev do přírody nepatří, ovšem v tomto případě je skvělou pomocnicí! Podle potřeby a velikosti květináče zvolte plastovou láhev s uzávěrem. Z lahve stačí odřezat dno, jemně povolit její vršek a zapíchnout ji vrškem do zeminy. Naplňte PET vodou ještě, než vyrazíte na cesty, povoleným víčkem bude vláha prosakovat přímo ke kořínkům rostliny.

Speciální květináče

Nákladnější, avšak užitečný tip? Pořiďte zeleným kráskám samozavlažovací květináče. Ty umožní rostlině čerpat vláhu až tři týdny – jsou pro vás tedy vhodné i tehdy, pokud na rostliny občas zapomínáte.

Komfortní řešení? Automatická závlaha

Hledáte řešení, díky kterému budou rostliny prospívat už napořád? Nejvyšší úroveň z možností závlahy ve vaší nepřítomnosti je bezesporu automatický systém kapkové závlahySystémy je možné naprogramovat přesně tak, jak daná rostlina potřebuje. A vy? Můžete vyrazit. Kdykoliv a kamkoliv. Tak kam to bude?