Jak se připravit na ples?

Ples je jedním z nejvýznamnějších společenských událostí nejen pro maturanty. Představuje jedinečnou příležitost pro zábavu, tancování a vytvoření nezapomenutelných zážitků. Nicméně, příprava na takovou událost může být pro některé studenty stresující. Jak se tedy připravit na ples, zejména na ten maturitní? Jak se vyhnout stresu a být připraven na nejlepší plesový zážitek?

Zde získáte skvělé tipy a rady ohledně přípravy na ples, zejména na ten maturitní. Kromě toho se dozvíte také tipy na líčení, výběr šatů a doplňků a také na výběr šerpy. Budeme se snažit vám poskytnout ucelený pohled na přípravu na plesu, aby byl pro vás tento významný den co nejkrásnější a nezapomenutelný.


Jak se vybavit na ples?

Mezi základní vybavení na ples patří:

  • šaty / oblek – v závislosti na dress code plesu budete potřebovat vhodné šaty či oblek – vyberte si takový kousek oblečení, který vám dobře padne a zároveň se v něm cítíte pohodlně
  • boty – opět záleží na dress code plesu, nicméně sázkou na jistotu jsou boty na podpatku a pro muže společenské formální boty
  • doplňky – šperky, kabelky, rukavice, spony do vlasů
  • úprava vlasů a make-up – dejte prostor pro vyniknutí vaší krásy
  • peníze – na plese bude pravděpodobně možnost nakoupit jídlo a nápoje nebo si zaplatit za šatnu a další služby, takže byste měli mít s sebou dostatek peněz

Maturitní šerpy – kde je sehnat a co na ně napsat?

Existuje mnoho internetových obchodů, které nabízejí maturitní šerpy v různých barvách a s různými designy. Na maturitní šerpy se nejčastěji se používají látky jako taft, atlas, polyester či satén. Tyto materiály jsou totiž lehké, jemné na dotek a zároveň mají lesklý vzhled, což dodává šerpám elegantní a slavnostní vzhled.

Nápisy na maturitních šerpách jsou obvykle personalizované a standardně obsahují i název či logo školy a datum maturitního plesu. Ve fantazii se nápisu na šerpu se meze nekladou – můžete zvolit vtipné, nebo naopak motivační nápisy. Vůbec nejčastěji je voleno motto třídy či hláška, která se studentům vryla do paměti.


Líčení na ples

Jak se nalíčit na ples? Líčení začíná přípravou pleti – pokud máte suchou pleť, tak použijte hydratační krém. Poté si vyberte vhodný základový tekutý nebo pudrový make-up. Pokud máte hezkou pleť, tak stačí pouze lehký a jemně krycí základ. Použijte tvářenku na tváře, abyste dodala svému obličeji živější a zdravější vzhled. Pokud chcete, použijte i rozjasňovač na lícní kosti, jenž dodá pleti jiskru. V neposlední řadě si vyberte barvu rtěnky, která se bude hodit k šatům.

Speciální péči věnujte očím a řasám. Zvolte barvy očních stínů, které budou ladit s vašimi šaty a doplňky, ale zároveň si dejte pozor, aby se dobře hodily i k vaší barvě očí. Použijte oční linky, abyste zdůraznili vaše oči. Co se týče řas, tak na ples se hodí delší a plnější řasy – těch dosáhnete pomocí řasenky, která prodlužuje a dodává objem vašim řasám.

líčení na ples

Šaty na ples

Mějte na paměti, že ples může být dlouhá a náročná událost, proto zvolte šaty na maturitní ples, ve kterých se budete zaručeně cítit pohodlně a příjemně. Myslete na to, že v pohodlných šatech budete vypadat mnohem lépe než v těch, ve kterých se nebudete cítit dobře.

Vyberte si velikost a tvar šatů, který zdůrazní vaše nejlepší stránky a zároveň zakryje méně dokonalé partie. Můžete zvolit klasické dlouhé šaty s rozparkem, nebo naopak kratší koktejlové šaty. Jestliže máte rádi odvážné barvy, můžete zvolit výrazné barvy jako jsou červená, modrá, zelená nebo fialová. Pokud preferujete klidnější barvy, tak dejte přednost šatům v pastelových nebo neutrálních tónech.

Při výběru oblečení na ples myslete na dvě zásadní věci – eleganci a pohodlí. Stejně tak neopomeňte věnovat důkladnou péči výběru kvalitních šerp, které zůstanou dlouholetou památku na tento slavnostní den.