Jak vybrat fotoobrazy do obýváku

Potřebuje váš obývací pokoj trochu osvěžit? Obývák je srdcem domova a často je to místo, kde trávíme nejvíce času, takže je důležité, abychom se v těm vždy cítili příjemně. Správný nábytek nestačí, obýváku je potřeba dodat charakter pomocí dekorací a obrazů, které vám každý den přinesou úsměv na tváři. Inspirujte se tipy, jak vybrat fotoobrazy do obývacího pokoje.

Začněte u barev a stylu obýváku

Než se pustíte do rozhodování, jaké fotografie vybrat na fotoobraz, zaměřte se na styl a barevnou paletu vašeho obývacího pokoje. Přemýšlejte o tom, které barvy dominují a jaký styl převládá (třeba skandinávský nebo vintage styl). Obraz s odlišnou barevnou paletou by mohl narušit celkovou atmosféru, a tak je potřeba ho sladit se zbytkem interiéru. Samozřejmě je ale hlavní, abyste se ve svém obývacím pokoji cítili dobře, a tak klidně porušte některá pravidla interiérového designu. Je to váš obývák.


Jaké fotografie na obrazy vybrat?

Možnosti jsou neomezené. Můžete si nechat na fotoobrazy vytisknout cokoliv, co vás osloví – od oblíbených zážitků z dovolené po snímky vašich dětí nebo jiných milých vzpomínek. Při výběru fotografií myslete na styl a barevnost vašeho obývacího pokoje, ale trocha osobního přístupu může dodat každé místnosti naživu. Fotografie rodiny a přátel mohou skvěle doplnit i minimalistický design.

💡 Tip: Nebojte se vyzkoušet černobílé fotoobrazy. Působí skvěle na stěnách.

Kam fotoobrazy umístit

Když máte fotky vybrány, zbývá rozhodnout, kolik fotoobrazů objednáte a jak uspořádat obrazy na stěně. První volbou je obvykle umístění obrazů přímo nad sedačku, ale existuje mnoho dalších možností.


Fotoobrazy můžete umístit na jakékoliv volné místo na stěně, které působí trochu prázdně – například mezi dvěma okny, kde není místo na větší nábytek. Neváhejte rozšířit výzdobu i jinam než na stěny. Menší fotoobrazy mohou být skvělým doplňkem na poličkách, komodách nebo stolech. Díky jejich menší velikosti nemusíte tolik řešit barevnou shodu a můžete si tak vybrat libovolné fotografie.

Nezapomeňte na další dekorace

Příliš mnoho obrazů na stěnách nemusí být vždy nejlepší volbou. Zkuste do interiéru začlenit i jiné dekorace – například rostliny, vázy nebo svíčky. Některé části místnosti nechte klidně prázdné, aby prostor nebyl přeplácaný.