7 tipů, jak hezky zabalit dárek

Obdarovávání patří k životu a to nejen na Vánoce. Chcete mít originálně zabalené dárky pro každou příležitost, ale nevíte si rady? Přinášíme vám sedm tipů, jak zabalit dárek i v případě, že doma nemáte balící papír. 

Na dárcích je nejlepší právě moment překvapení, kdy nevíte, co se v balení skrývá. To je důvod, proč dárky balíme, i když se nejedná o nejoblíbenější činnost, zvlášť těch méně zručných. Samozřejmě je řešením nechat si dárek zabalit přímo v prodejně, nebo nakoupit krásné stuhy a balící papíry – to zvládne každý. Co však dělat v případě, že doma žádný balící papír nemáte a přesto chcete udělat dojem? A jak si poradit třeba s lahví vína?


Navrhněte si vlastní balící papír

Na vytvoření originálního balícího papíru vám bude stačit dávka kreativity, papír a barvy. Použít můžete klidně i lak na nehty, rtěnku nebo třpytky. Záleží jen na vaší fantazii, výsledkem však vždy bude originální kus, který byste v žádném obchodě nenašli. 

Balení dárků
Fotka od Pexels

Použijte staré noviny

Může to znít šíleně, ale i do starých novin nebo časopisu se dá zabalit dárek. Pokud jste kreativní, dá se vytvořit pěkná a vtipná koláž z výstřižků, která splní svůj účel a ještě obdarovaného pobaví. Jestli jste doteď nevěděli, jak vtipně zabalit dárek pro dítě, tohle je vaše příležitost. 

Podívejte se do kuchyně

Napadlo vás, že na luxusní balení dárku se dá použít obyčejný alobal, nebo třeba pečící papír? Lesklý povrch alobalu je na dárky jako stvořený, navíc ho má obvykle doma každý. 


Co staré tapety?

Pokud ještě najdete zbytky tapet, máte prakticky vyhráno. Získali jste balící papír s pěkným vzorem a navíc využijete kousky, které by vám jinak ležely doma. 

Podívejte se do šatníku

Dárek můžete zabalit do šátku, trička, nebo třeba kapesníku. Pokud máte v šatníku kus s pěkným vzorem, vezměte do ruky nůžky a udělejte z něj luxusní balení. 

Balící papír ze staré tašky

Pokud rozstříháte pěknou papírovou tašku od nákupu, v momentě máte balící papír. Navíc ze sebe můžete mít skvělý pocit, že jste šetrní k životnímu prostředí. 

Ozdoby ze zahrady

Na krásné balení nemusíte použít lesklé stuhy a ozdoby, větší radost i parádu dokáže udělat přírodní varianta. Dárek můžete ozdobit smrkovou větvičkou, pěkně zbarvenými listy nebo třeba borovou šiškou.

Fantazii se meze nekladou a každý ocení, že jste si na balení dárku dali skutečně záležet a věnovali mu své úsilí, čas a péči.