Jak zařídit dětský pokojíček

Když zjistíte, že čekáte miminko, začnete přemýšlet, jak to doma uspořádáte. Máte-li větší byt nebo dům, jistě budete připravovat vlastní dětský pokojíček. Pokud máte více volných místností, pak si promyslete, jak veliký prostor dítěti postupně dopřejete. Ať už zařizujete pokojíček pro novorozence nebo pokoj pro starší děti, vždy věnujte pozornost čistotě.

Dětský pokoj
Fotka od kbt1016

Jak zařídit pokojíček pro novorozence

Před zařizováním pokojík nejprve vymalujte. Rozmístění věcí v pokojíčku v tomto případě záleží spíše na vás, aby to bylo pohodlné. Dětskou postýlku dávejte na druhou stranu, než je okno, aby na miminko nesvítilo. Stejně tak při větrání na miminko nepotáhne. Podle rozmístění místnosti si dejte přebalovací pult. Blízko pultu je dobré mít skříňku s oblečením, ať je po ruce. Z druhé strany je vhodný odpadkový koš na plenky. I když nic dalšího miminka nepotřebují, přidejte do pokojíčku poličky nebo nějaký další úložný prostor. Děti jistě dostanou nějaké hračky nebo plyšáky k narození. Do pokojíčku si také dejte pohodlné křeslo, ve kterém můžete kojit nebo uspávat miminko.


Jak zařídit pokojíček pro starší děti

  • Stejně jako při zařizování pokojíčku pro novorozence musíte opět nejdříve vymalovat. Můžete zapojit i děti, jistě si rády vyberou vlastní barvu nebo tapetu.
  • Úložný prostor – myslete na dostatek boxů případně jiného úložného prostoru, kam můžete snadno uklízet hračky.

V pokojíku je nezbytná postel, skříň na oblečení, která by měla být větší, protože děti rychle rostou. Stůl se židlí, kde si děti mohou třeba kreslit a následně psát úkoly. Každý pokoj by měl mít jistý řád, obzvláště pokud máte více dětí, které bydlí ve stejném pokoji. Dopřejte tedy každému vlastní soukromí. Pokud jsou děti opravdu malé, alespoň se nebudou samy bát při spaní. Do budoucna ale prostor jistě oddělte buď příčkou nebo nábytkem, který je součástí pokoje.