Kontinentální postele: jaké přináší výhody a jak vybrat tu pravou?

Kontinentální postele vynikají svou jedinečnou konstrukcí, která se zasluhuje o skvělý spánek i dlouhou životnost. Zajímá vás, kdy a kde vlastně vznikly? Z čeho přesně se jejich konstrukce skládá? A jaké výhody se s nimi pojí? Na tyto a další otázky poskytneme odpovědi v následujícím článku.

Historie a vývoj kontinentálních postelí

Kontinentální postele bývají někdy označovány také jako boxspringové či americké postele. Právě poslední uvedený název napovídá, odkud tento nábytek pochází. První boxspringové postele světlo světa spatřily již v 19. století, kdy odstartovala jejich výroba v Severní Americe. Nejprve se tyto postele rozšířily zejména do anglicky mluvících zemí. V České republice se začaly těšit popularitě teprve nedávno.  


A v čem přesně se kontinentální postele liší od těch klasických? Hlavní rozdíly spočívají v konstrukci. Kontinentální postel je v porovnání s tou klasickou vyšší, díky čemuž usnadňuje uléhání i následné vstávání. Díky spánku na vyšším lůžku se můžete těšit na lepší tepelný komfort. Zároveň se jedná o preferované řešení pro alergiky, kteří jsou díky tomu ve větší vzdálenosti od podlahy.

Boxspring postele slibují luxusní spánek. Zdroj: Ferreti.eu 

Konstrukce manželských boxspring postelí

Kontinentální postele se skládají ze čtyř vrstev. Každá z nich je navrhována zvlášť, přičemž celek se stará o to, aby postele perfektně plnily svůj účel.

  • Základem boxspringové postele je masivní dřevěná konstrukce, která zajišťuje její pevnost a dlouhou životnost.
  • Následuje boxspring neboli základna z bonellových pružin, které jsou vzájemně propojeny přídavnými spirálami.
  • Nechybí ani hlavní matrace, která může být taštičková, pěnová či přírodní. Zároveň může disponovat několika zónami, které podporují komfort a ortopedické vlastnosti matrace.
  • Čtvrtou neodmyslitelnou částí boxspringové postele je topper neboli vrchní matrace. Jeho úkolem je chránit hlavní matraci a zvýšit pocit komfortu během spánku.

Proč si nechat vyrobit boxspring postel na míru?

Pokud je vaším snem luxusní americká postel, jistě by vaší pozornosti neměly uniknout postele Ferreti. Ty si vaše srdce získají díky vysoké kvalitě, preciznímu zpracování a také nádherným čalouněným čelům.


Postele Ferreti se vyrábí na míru a je tedy jen na vás, jaký design si zvolíte. V nabídce najdete 13 typů designových nožiček a 114 různých druhů potahových látek od špičkových výrobců. Díky tomu můžete postel perfektně začlenit do unikátního stylu vašeho domova a udělat z ní dominantu vaší ložnice.

Díky své výšce americké postele usnadňují uléhání. Zdroj: Ferreti.eu

Výhody kontinentálních postelí

Jak jsme již zmínili, obliba kontinentálních postelí v posledních letech roste. A není se čemu divit. S tímto typem nábytku se totiž pojí řada praktických výhod. Pojďme si je představit.

Vysoká míra komfortu

Zásluhou výše popsané konstrukce s několika vrstvami je zajištěna vysoká míra komfortu. Matrace se vzájemně doplňují a perfektně reagují na polohu vašeho těla po celou noc.

Výška postele

Výška kontinentálních postelí může dosahovat až 70 cm. Díky tomu se vám bude snadněji uléhat i vstávat. Vysokou manželskou postel ocení především senioři a osoby, které trápí problémy s pohybovým aparátem.

Pohodlné čelo

Kontinentální postele jsou charakteristické svým výrazným čelem, které upoutá pozornost na první pohled. Tato čela jsou dostupná v různých rozměrech, tvarech i barevných provedeních, přičemž v posledních letech získávají na popularitě zejména čalouněné varianty.

Čelo postele pak vyniká nejen po estetické stránce, ale přináší i praktické vlastnosti. Funguje jako zábrana proti chladu a poslouží vám také během chvil před spaním, kdy se věnujete četbě.

Design jako v luxusním hotelu

S čalouněným čelem neodmyslitelně souvisí i celkový design postele. Během spánku na americké posteli se budete každý den cítit jako při ubytování v luxusním hotelu.

Jak vybrat tu správnou kontinentální postel

Při výběru kontinentální postele vezměte v úvahu hned několik faktorů. Tím prvním je velikost. Zvolte takovou postel, která vám nabídne dostatek prostoru a zároveň perfektně zapadne do vaší ložnice. V tomto směru se velké popularitě těší takzvané king size boxspring postele (o rozměrech 180×200 cm, případně prodloužené varianty o rozměrech 180×220/230 cm, které ocení lidé s výškou přes 190 cm). Super king size boxspring postel má rozměry 200×200 cm.

Další rozhodující vlastností je bezpochyby design. Pokud zařizujete ložnici od začátku, můžete ostatní nábytek volit právě dle designu postele. V opačném případě zvolte postel, která zapadne do stávajícího stylu vašeho bydlení.

Další rozhodnutí se týká materiálů. Pokud například trpíte alergií na prach či roztoče, pořiďte si speciální matraci s úpravou pro alergiky. Rozhodující je pochopitelně také tvrdost matrace, která se odvíjí od vaší hmotnosti a preferované polohy při spánku.

V každém případě pamatujte na to, že kontinentální postel je investicí nejen do vašeho zdraví. Aby vám tento kus nábytku perfektně sloužil, vyplatí se postel nejprve osobně vyzkoušet. Neváhejte proto zavítat do showroomu, postel si prohlédnout na vlastní oči a vyzkoušet, jak se vám na jednotlivých typech matrací leží.

Závěrem

Kontinentální postele přináší řadu výhod. Jedná se zejména o kvalitní provedení s důrazem na ortopedické vlastnosti a s tím související klidný spánek. Díky své výšce usnadňují uléhání i vstávání, což ocení nejen starší osoby. Jejich nespornou výhodou je také výrazný design, díky čemuž se postel stane ústředním prvkem vaší ložnice. Přečtěte si více o amerických postelích Ferreti nebo zavítejte do některé z prodejen, kde vám postele detailně představí a vy si její přednosti budete moct vyzkoušet na vlastní kůži.