Maderoterapie aneb jak se zbavit celulitidy

Nevzhledná pomerančová kůže je strašákem mnoha žen bez rozdílu věkové kategorie. Za vznik celulitidy většinou může porucha proudění lymfy v lymfatickém systému a zadržování vody v tukových buňkách. Náchylnější k ní jsou samozřejmě ženy, které k tomu mají genetickou predispozici. Jak se celulitidy zbavit? A co to ta celulitida vlastně je?

Celulitida

Celulitida je pomerančová kůže, kterou poznáte podle nevzhledných důlků, rýh a nerovností. A přitom by se jí tak ani nemělo říkat, termín celulitida v překladě znamená zánět buněk a zde se o něj rozhodně nejedná. Tento pojem je už ale zaužívaný a zlidovělý.


Celulitida nepředstavuje ani téměř žádné zdravotní riziko. Důvody, proč je tolik nenáviděná, jsou estetické. Zhoršující se stav celulitidy však může signalizovat závadu ve výše zmíněném lymfatickém systému. Lymfatické cévy totiž mají zakončení v podkožní tkáni a při nedostatečném proudění lymfy se zde v mezibuněčném prostoru hromadí voda.

A vůbec neplatí mýtus, že by celulitida měla být spojena pouze s tukovými polštáři na stehnech či zadku. Naopak často může trápit i štíhlé ženy. Například užívání hormonální antikoncepce patří mezi rizika, která mohou celulitidu způsobovat. Mladé dívky a ženy, které takovou antikoncepci užívají, jsou tedy dokonce rizikovou skupinou.

Naštěstí však existuje bezbolestní technika masáže, která dokáže celulitidu zmírnit nebo úplně zastavit. Slyšely jste už o maderoterapii?


Co to je maderoterapie?

Maderoterapie (ze španělštiny madera – dřevo, tedy terapie dřevěnými nástroji), je technika masáže za použití anatomicky navržených dřevěných válečků, určená ke zmírnění či odstranění celulitidy. Rozvinuta byla v Kolumbii a odtud její španělský název. Jde o 100% přírodní a neinvazivní metodu s minimem kontraindikací.

Účinky maderoterapie

Maderoterapie funguje tak, že nastartuje váš lymfatický systém. To je taková čistička odpadních vod lidského těla. Proto je nutné, aby v něm lymfa proudila. Často ale dochází k ucpání lymfy, a ta poté nemůže odvádět škodlivé látky a toxiny z těla. To má za následek permanentní pocit únavy a tvorbu pomerančové kůže, tedy celulitidy.

Maderoterapie je tedy vlastně lymfatická masáž, ale za pomoci dřevěných nástrojů, co umožňuje vyvinout ještě intenzivnější tlak na problémové partie, než je tomu právě u normální lymfatické masáže. To umožní ošetřovaným místům zlepšit prokrvení i proudění lymfy, tedy zahájení regenerace.

Jaký účinek tedy můžete očekávat?

  • odstranění či zmírnění celulitidy
  • detoxikaci
  • zpevnění kůže
  • duševní relaxaci a uvolnění svalů
  • urychlování metabolismu, a tudíž redukci hmotnosti

Samostatnou kapitolou je maderoterapie obličeje. Pro ni byly navrženy speciální dřevěné prvky. Tato masáž stimuluje tvorbu elastinu a kolagenu, zlepšuje prokrvení obličeje, odstraňuje tuk a zpevňuje pokožku. Ve výsledku tedy už můžete vidět zlepšení po prvních kůrách. Maderoterapie způsobí to, že se váš obličej začne konturovat, postupně zmizí dvojitá brada, sjednotí se barevný tón vaší pleti a zmizí unavený výraz. Po absolvování celé kůry pro obličej tedy můžete očekávat také redukci vrásek.

Jak často chodit na maderoterapii?

Ze začátku je doporučeno absolvovat maderoterapii několikrát týdně. První zlepšení na své kůži byste mohli pozorovat po pěti až šesti procedurách. Je to ale dost individuální a hodně záleží na stupni celulitidy.

Celkem se doporučuje absolvovat kúru alespoň 10 procedur ve 2 sériích.

Jedna procedura trvá kolem 45 minut, ale bude to čas strávený příjemnou relaxací.

Pomůcky k maderoterapii

Nejčastěji se setkáte s válečky k maderoterapii. Jsou různě anatomicky tvarované tak, aby se dokonale přizpůsobily tělu. Většina z nich konstrukcí připomíná klasický kuchyňský váleček. Dále se mohou používat různé dřevěné předměty připomínající baňky či špachtle. Setkat se můžete i s vakuovými přísavkami.

maderotepie pomůcky

Maderoterapie doma

Maderoterapii lze provozovat klidně také doma. Měli byste ale absolvovat kurz maderoterapie, kde se naučíte základy o jejím účinku na tělo a také jak k masáži efektivně používat dřevěné pomůcky. Základní sadu těchto pomůcek většinou obdržíte jako součást kurzu.

Omezení

Tato technika má většinou pozitivní recenze a nejlepší na ní je to, že nemá téměř žádné vedlejší účinky. Je proto vhodná téměř ve všech případech, výjimku tvoří pouze:

  • těhotenství a kojení
  • onemocnění srdce a trombóza
  • kožní onemocnění a křečové žíly

Připojte také cvičení

K maderoterapii je vhodné připojit také cvičení problémových partií těla. Zvýšíte tak jejich prokrvení a lymfatickou aktivitu, co ještě znásobí účinky maderoterapie. Nezapomeňte také na vhodný stravovací režim, který zabrání zadržování vody v těle.