Menstruační kalhotky

Pro ženy je menstruace normální součástí života. Každá z nás se s menstruačním cyklem měsíc co měsíc potýká. V posledních letech se na trhu objevila přelomová novinka. Ano, řeč je o menstruačních kalhotkách, které ženám během menstruačního cyklu dokáží zpříjemnit den. Proč si je tedy tolik žen oblíbila a jaké jsou jejich výhody?

Výhody menstruačních kalhotek

Asi většina z nás zná klasické vložky a tampóny. Každý měsíc je třeba doplňovat jejich zásobu a během menstruace neustále měnit. Z těchto pomůcek tak vznikne mnoho odpadu, a tak není od věci začít přemýšlet nad udržitelnějším způsobem, jak zabránit úniku krve. Obrovským hitem se v poslední době staly menstruační kalíšky, které vydrží při správném užívání i několik let. Na podobném principu nyní fungují i menstruační kalhotky.


Jak fungují menstruační kalhotky

Menstruační kalhotky vypadají jako úplně běžné kalhotky, na které jste zvyklé. Od klasických kalhotek se odlišují savou vrstvou, která krev absorbuje a dále nepropustnou vrstvou, která brání protečení. Fungují jak samostatně, tak jako pojistka k běžným menstruačním pomůckám, jako jsou kalíšky, tampóny nebo menstruační houby. Ochranu by měly poskytovat bez přítomnosti nepříjemného zápachu.

Aby opravdu krev nevytékala, je třeba vybrat správnou velikost kalhotek a správnou savost – výrobci rozlišují kalhotky pro slabou až běžnou menstruaci, silnou menstruaci a někteří nabízejí i kalhotky na noc. Ideální je samozřejmě začít s nějakou základní sadou alespoň 3-4 ks. Pokud budete mít zpočátku problém s důvěrou, klidně si na zkoušku vyberte jedny a další měsíc třeba zase jedny a používejte je jako pojistku k jiným pomůckám, nebo jen doma, a časem se k jejich samostatnému používání propracujete.

Během červeného týdne stačí kalhotky vždy po použití přemáchnout, dokud nebude voda čirá, nechat uschnout a znovu použít. Nakonec by se měly všechny vyprat a jsou nachystané na další měsíc 🙂


Proč menstruační kalhotky zvolit

Z běžných vložek a tamponů vzniká mnoho odpadu, který životní prostředí zahlcuje. Nejlepší je začít u sebe, a tak není na škodu dát šanci právě menstruačním kalhotkám. Jejich cena možná není úplně nízká, ale z dlouhodobého hlediska se tato investice zajisté vyplatí. Při správném užívání vám vydrží až dva roky, což se rozhodně o vložkách a tampónech říct nedá.

Oproti tradičním pomůckám jsou kalhotky rozhodně příjemnější, nikde netlačí a nedřou, navíc vypadají krásně a nemusíte se bát vybouleného rozkroku od tlusté vložky, nebo vykukujících křidélek při převlékání ve společné šatně.

Skvělá zpráva je, že si dnes můžete koupit mentruační kalhotky i v běžné drogerii.