Multifunkční pomocník v péči o krásu? Ricinový olej je tou pravou volbou!

Nejrůznější oleje jsou v kosmetice používány již po celá tisíciletí. A své stálé místo v péči o pokožku a vlasy si udržely až do dnešních dnů. Není se čemu divit, vždyť mnohé z nich svými příznivými účinky hravě „strčí do kapsy“ mnohem dražší kosmetické přípravky. Oleje jsou navíc přírodní bez koktejlu přidaných chemických látek.

Jedním z nejzajímavějších olejů je bezesporu ten ricinový. Narazili jste na něj v drogerii, ale netušíte, k čemu by vám byl dobrý? Přinášíme vám hned šest skvělých způsobů, jak ricinový olej využít.


Semena jsou velmi jedovatá. Foto od GOKALP ISCAN.

Pro husté a dlouhé řasy

Ti, kteří touží po krásných a zdravých řasách, ale zároveň nechtějí nebo nemohou mít řasy uměle prodloužené, mohou vyzkoušet právě ricinový olej. V mnoha internetových diskuzích na něj pějí ženy doslova ódy, protože má údajně prakticky srovnatelné účinky s těmi nejluxusnějšími séry pro růst řas.

Stačí aplikovat každý večer malé množství oleje ke kořínkům řas a přes noc nechat působit. Během pár týdnů budou řasy viditelně pevnější, zdravější, delší a bude jich růst více. Ricinový olej je možné vyzkoušet také na řídké a oslabené obočí.

Tip: Pokud máte málo výrazné nebo řídké obočí či řasy, vyzkoušejte laminaci obočí a řas. Vydrží dlouho a budou vypadat krásně a upraveně.


Na jizvy a strie

Ricinový olej dokáže rovněž vylepšit vzhled starých i novějších jizev a strií. Může se pochlubit výraznými regeneračními vlastnostmi, navíc mírní případné zarudnutí a zároveň pokožku vyhladí, tudíž jsou jizvy a strie podstatně méně viditelné.

Zdravější a krásnější pokožka

I pokožka bez výraznějších vad na kráse vám za ricinový olej poděkuje. Bude hloubkově vyživená, intenzivně hydratovaná, regenerovaná, pružnější a celkově zdravější. Tón pleti se sjednotí, drobné nedostatky se zmírní nebo úplně zmizí.

Regenerace vlasů

Podobně jako mnohé další kosmetické oleje je také ten ricinový vhodný k péči o vlasy. Oslabené a poškozené vlasy budou po pravidelném používání ricinové masky podstatně zdravější, získají větší pevnost, lesk a budou odolnější vůči vnějším škodlivým vlivům.

Místo balzámu na rty

Čas od času je možné si dopřát místo běžného balzámu na rty regenerační kúru z ricinového oleje. Ten totiž také na rty působí silně regeneračně a dodá jim potřebnou hydrataci, takže bude na dotek hebké a na pohled svěží.

Na bolavé klouby a svaly

Ricinový olej je výtečným pomocníkem nejenom pro krásu. Na svém kontě má další zajímavou vlastnost, která stojí za pozornost. Ulevuje totiž při nepříjemné bolesti kloubů a svalů. V tomto případě se doporučuje aplikovat ho ve formě hojivých obkladů. Účinnost se ještě zvýší, pokud se předtím mírně nahřeje.