Nadčasové trendy v kuchyni

Minimalismus

Je stylem sám o sobě, ale zároveň přesahuje i kamkoliv jinam: skříňky bez úchytek, kompaktní vzhled, jednoduché linie a střídmé, avšak promyšlené užití dekoru je dnes v kurzu snad ve všech moderních kuchyních. Jakoby se toho minimalismus snažil co nejvíce skrýt. Takové řešení je nejen elegantní na pohled, ale i praktické. Plochy bez zbytečných prvků se velice snadno udržují, prach se nemá kam schovat. Moderní kuchyně kladou důraz na nenáročnost údržby a pohodlí při jejich užívání.

Zdroj: Gorenje.cz

Výrazné barvy

Minulý rok byla velkým hitem sytě barevná kuchyně s výraznými plochami, nebo jednou stěnou s dominantním vzorem, malbou, tapetou, ornamentem, nápisem. Barevně výrazné nemusí být jen stěny nebo nábytek, ale i spotřebiče. Do kurzu vešla i kuchyně v pastelových barvách. Další možností jsou přírodní barvy: modrá, zelená, hnědá, ale i žlutá, a samozřejmě jejich kombinace.


Zdroj: Gorenje.cz

Tmavá kuchyně

Zvláštní odstavec bychom měli věnovat trendu, který zaznamenává velký vzestup, a to jsou tmavé kuchyně. Černá, tmavě šedá, hnědá, temně olivová a další tmavé barvy spíše neutrálního ražení kuchyni dávají luxusní, elegantní, až nadčasový vzhled.

Materiály: beton, kámen, mramor

Málokdo by v kuchyni čekal beton, ale v industriální kuchyni, nebo v dobré kombinaci s ostatními materiály (především přírodními) vytváří opravdu jedinečný prostor. Působí neosobně a chladně, ale právě to může být pro milovníky industriálních kuchyní atraktivní. Kámen je materiál v kuchyni používaný odjakživa a jeho přítomnost nikdy neškodí, dá se snadno kombinovat a je vysoce odolný. Mramor zase dodá kuchyni nádech přepychu. Letos vede hlavně žilkovaný mramor.

Využití starého nábytku

Oprýskaný starý nábytek s patinou, který už roky straší u vás na půdě, nemusíte vyhazovat. Můžete jej použít do kuchyně a chlubit se, že jdete s dobou. Stáří a viditelné opotřebování dodávají nábytku charakter a navozují dojem existence příběhu, který se v nich ukrývá. Starý nábytek samozřejmě těžko zkombinujete s nablýskaným designovým stolem. Pokud však máte kuchyni s přírodními materiály a nábytkem, uvidíte, že staré židle po babičce jí dodají osobnost. Když je ošetříte nátěrem nebo přetřete barvou, proměníte je ještě v něco zcela jiného.


Zdroj:Gorenje.cz

Spíž jako kus nábytku

Spíž je neodmyslitelná součást kuchyně. Člověk si ji většinou představuje jako temnou a chladnou komoru, ale ne každý byt má prostor na plnohodnotnou spíž. Proto se objevuje trend spíže v podobě kusu nábytku umístěného v kuchyni. Je to praktičtější řešení, než mít věci v jednotlivých skříních – vše je systematicky pohromadě na jednom místě. Tím se skříně uvolní a jejich místo může zaujmout něco zajímavějšího nebo estetičtějšího.

Originální závěsná svítidla

Nad kuchyňským stolem velice často visí nějaké svítidlo. Jelikož se většinou nachází uprostřed místnosti, má potenciál být dominantním estetickým prvkem. Výběr toho správného tedy může kuchyň značně proměnit. Nebojte se experimentovat skoro až na samé hranici výstřednosti, budete překvapeni, jak moc to kuchyni prospěje.


Zdroje:
hezky-domov.eu/cs/410-minimalismus-jako-styl-bydleni