Tipy pro výběr rolet do dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje je pro každého rodiče sice náročnou, ale příjemnou činností. Musejí vybrat nábytek, barvy a dekorace, umístit hračky nebo místo k učení. Dětský pokoj však neslouží jen k aktivitám a hraní, ale také k odpočinku, který je pro aktivní děti nesmírně důležitý. K vydatnému spánku je nutné, aby děti nerušilo světlo z ulice. Dostatečnou tmu pro spánek ve dne i v noci, ale také ochranu před sluncem při horkých letních dnech poskytne interiérové stínění. Výběr stínění do dětského pokoje se může zdát jako věc, kterou není třeba předem promýšlet. Nicméně právě v dětském pokojíčku je nutné se zaměřit na plno detailů, jako je hlučnost rolet, barvy, údržba a hlavně bezpečnost.

Barvy

Při zařizování dětského pokoje obvykle dbáme nejen na to, aby nám vše pěkně ladilo, ale také na to, aby použité barvy nebyly příliš rušivé. Výrazné barvy jako je sytě červená podporují aktivitu a nejsou vhodné do pokojů, ve kterých se spí.


Do dětského pokoje také není radno dávat rolety v bílé barvě, zejména z praktických důvodů. Děti by je mohly snadno ušpinit. Při výběru rolet je také vhodné, abychom již měli určitou představu o výsledném vzhledu pokoje a podle toho vybrali rolety i ovládací mechanismus tak, aby ladily ke zbytku vybavení. Stínění oken už dnes nemusí být jen nudnou nutností, ale stylovým doplňkem interiéru.

Hlučnost

Zejména při zařizování pokojíčku pro miminko dbejte na to, aby byl mechanismus použitého stínění dostatečně tichý. Malé děti spí i několikrát denně a není nic příjemného pravidelně budit těžce uspané dítě stahováním rolet.

žaluzie v dětském pokoji

Údržba

V dětském pokoji se snadno stane, že se rolety ušpiní. Dalším problémem může být také prach, který na stínění ulpívá a může způsobovat dětem různé alergie. Je tedy vhodné vybírat takové materiály, které se snadno čistí například pomocí vlhkého hadříku nebo vysavače. Existují také rolety s antistatickým povrchem, který odpuzuje prachové částice.


Propustnost světla

Při výběru rolet do dětského pokoje bychom si měli také stanovit, co má být hlavním důvodem zastínění. Pokud jsou okna celý den vystavena slunci a rolety pořizujeme hlavně pro zastínění přes den, je lepší zvolit stínění z lehčích tkanin, které místnost pouze přistíní. Pokud je prioritou tma při spánku, volíme hustější a tmavší látky. Pokud byste potřebovali využít obě varianty zároveň, stáhněte po roletách, které fungují na principu střídání průhledného a plného pruhu. Těmi si pomocí mechanismu můžete libovolně nastavovat intenzitu zastínění.

žaluzie

Bezpečnost

Tím nejdůležitějším bodem při výběru rolet do dětského pokoje je jednoznačně bezpečnost. Některá bezpečnostní opatření jsou nařízena přímo EU, vybírejte proto pečlivě a zjistěte si, zda vámi zvolený výrobek splňuje veškeré normy.

Řetízek ke stahování rolet by měl být ukotven pomocí bezpečnostní kladky, jelikož hrozí uškrcení. Kladka se buďto lepí, nebo přivrtá k rámu okna. Řetízky musí mít také systém proti přetržení, který zajistí rozdělení řetízku při nadměrném zatížení. Další bezpečnější možností jsou elektricky ovládané rolety, které žádný řetízek nemají.

Nebezpečím může být také nedostatečné upevnění rolety. Ta se může uvolnit a na dítě spadnout. Rámy rolet se na okno buďto lepí, nebo vrtají. Oba způsoby jsou sice bezpečné a spolehlivé, nicméně v dětském pokoji pro jistotu rámy upevněte pomocí vrtání.

1 Trackback / Pingback

  1. Čím vybavit pokoj pro miminko? | Vše pro Bydlení

Komentáře nejsou povoleny.