Vychytávky do kuchyně: Pro snazší práci i zábavu

Rádi trávíte čas v kuchyni vařením, pečením a vůbec vytvářením chutných jídel a zpracováním surovin? Pak dobře čtěte. Připravili jsme si pro vás článek, který shrne ty nejlepší vychytávky do kuchyně, které vám usnadní práci a se kterými vykouzlíte samé dobroty.

Zdroj: Shutterstock.com

Sušička potravin

Máte zahrádku a přes sezónu tolik ovoce, že nevíte, co s ním? Pak je řešením sušička potravin. Elektronická vychytávka, díky které si vytvoříte chutné křížaly a další sušené ovoce. Některé sušičky umožňují sušit i pyré – díky tomu si můžete vyrobit tzv. ovocné kůže. Jen je srolujete do roličky a kraje namočíte do čokolády. Je to výborná svačinka, kterou lze dlouho skladovat.


Sušička potravin ale není jen na sušení ovoce. Co vše můžete sušit?

  • Zeleninu – výborná je třeba červená řepa
  • Houby – když se sezóna vydaří, usušené houby využijete i dlouho po ní
  • Bylinky – vyrobíte si vlastní koření nebo bylinné čaje
  • Maso – výkonné sušičky zvládnout vytvořit i tzv. jerky

Tip: Chcete mít doma taky tuhle vychytávku?
Neztraťte se v nepřeberném množství produktů a zjistěte, jak vybrat sušičku potravin.

Sous-vide zařízení

Co je sous-vide? Jedná se o techniku vaření ve vakuu, která vašim pokrmům dodá nový rozměr. Potraviny, obvykle maso, vložíte do speciálních fólií, ze kterých pomocí vakuovačky odsajete vzduch. Zavakuovanou potravinu pak vložíte do hrnce s vodou a přidáte sous-vide zařízení, které vodu zahřeje na požadovanou teplotu. Tu udržuje po celou dobu vaření. Při přípravě jídel pomocí této techniky dosáhnete výsledků, kterých jiným způsobem nedocílíte.


Zdroj: Shutterstock.com

Jogurtovač

Máte v oblibě mléčné výrobky a jogurty obzvlášť? Máte doma malé děti a chcete jim dopřát zdravé snídaně a svačinky v podobě jogurtu? Pak se vám bude hodit další z řady vychytávek do kuchyně – jogurtovač. Výroba jogurtu v tomto přístroji je snadná, a hlavně si jogurt připravíte podle své chuti a budete přesně vědět, z jakých surovin je vyroben.

Zmrzlinovač

Už jste si někdy chtěli připravit doma zmrzlinu, ale vznikla z toho jen kostka ledu plná krystalků? Tak zmrzlina rozhodně vypadat nemá – naopak. Čerstvě připravená zmrzlina má nadýchanou konzistenci, je lehká a měkká. A toho docílíte snadno pomocí zmrzlinovače – kuchyňského pomocníka, který připravenou zmrzlinovou směs míchá a přitom chladí. Je to zkrátka vychytávka, díky které vykouzlíte výbornou pochoutku.

Strojek na přípravu těstovin

Na seznamu vychytávek do kuchyně rozhodně nesmí chybět ani strojek na výrobu vlastních domácích těstovin. Stačí si vyrobit těsto z mouky, vajec, oleje a špetky soli a pak zapojit strojek na přípravu těstovin. Ten se postará o rozválení těsta a s pomocí nástavců si pak snadno připravíte třeba špagety, ravioly a mnoho dalších druhů těstovin.

Zdroj: Shutterstock.com

Domácí pekárna

Domácí pekárna je další z řady vychytávek do kuchyně, díky které si připravíte domácí výrobky, u kterých přesně víte, co obsahují. Hlavně v případě, kdy si těsto vyrobíte sami. Jinak jsou v obchodech k dostání i již předpřipravené směsi, které stačí smíchat s vodou a nalít do pekárny. Čerstvý chléb tak budete upečený přesně v momentě, kdy ho budete potřebovat. U pekáren si totiž můžete nastavit odložený start, a tak se vám chleba upeče v noci, abyste ho měli ještě teplý ráno k snídani. Poté už stačí vzít jen nůž na chleba a vychutnat si upečený, křupavý chléb.

Fondue

Máte velkou rodinu nebo trávíte rádi čas s přáteli? Pozvěte je na fondue. Připravit můžete čokoládové, sýrové nebo masové.  Součástí setu je hrnec, hořák a napichovátka. Těmi napíchnete ovoce a v hrnci namočíte do čokolády, nebo napíchnete maso a osmažíte v oleji. Možností je i připravit do hrnce sýrovou omáčku a maso pomocí napichovátek namáčet v ní. Fantazii se meze nekladou.

TIP: Vyberte si kuchyňský robot, který toho zvládne co nejvíce.