Zatemnění místnosti s roletami Den a Noc

Chcete plynule regulovat intenzitu světla, které proniká do místnosti? Tyto žaluzie vám umožní měnit intenzitu osvětlení přesně podle vašich potřeb. Zároveň jsou i skvělým designovým doplňkem moderního či tradičního interiéru a spolehlivě nahradí záclony i závěsy. Dopřejte svým oknům nebo proskleným stěnám tento doplněk, který spojuje vlastnosti rolet, závěsů i žaluzií.

Jak rolety Den a Noc fungují

Žaluzie se skládají z vodorovných pásů umístěných ve dvou vrstvách za sebou. Pásy jsou dvojího druhu – nepropustné a částečně propustné. Pásy se střídají a lze je ovládat několika způsoby. Pokud nastavíte neprůhledné pásy tak, že zakrývají mezery, dosáhnete úplného zatemnění. Necháte-li mezi neprůhlednými pásy mezery, dosáhnete částečného zastínění. Rolety můžete samozřejmě i zcela vytáhnout a získat tak plné světlo.


Široká nabídka, jednoduchá instalace

Roleta Den a Noc - snadná montáž
Roleta Den a Noc – snadná montáž

Tyto rolety můžete nainstalovat sami, vše je velice rychlé a jednoduché. I když žaluzie připevníte sami, nemusíte se obávat poškození oken, stačí se řídit podle návodu.

Jak instalovat rolety den a noc? Pomocí fixační pásky a háčků, které lze nastavit, se žaluzie instaluje přímo na okenní křídlo. Rolety je možno ukrýt do designové kazety.
Ovládání je velice jednoduché, pomocí řetízku nebo silonu. Snadná je i údržba, žaluzie lze čistit za sucha nebo pomocí vlhké houbičky či hadříku. Vybírat si můžete z velkého množství barev i rozměrů, pro nestandardní okna si můžete nechat vyrobit i rolety na míru.

Mini nebo maxi?

Žaluzie mini využijete na menší okna, instalují se přímo na okenní rámy. Vyberte si z buď z nabízených rozměrů, nebo si zvolte rozměry pro žaluzie vlastní. Rolety maxi lze umístit na zeď, takže mohou krýt celé okno i s rámem. Nebo si nechte zhotovit žaluzie na míru.


Jak vybrat rolety Den a Noc

Pořiďte si funkční doplněk, který výrazně přispěje ke světelné i tepelné pohodě vašeho domova. Žaluzie nebudou vaše místnosti jen chránit před slunečním svitem, fungují i jako izolace a brání úniku tepla a přílišnému hluku. Rolety se hodí pro každý typ okna.

Rolety v pokoji
Rolety v pokoji

Základem je umístění a typ okna

Při výběru se zamyslete nad tím, jaký typ oken máte a v kterých místnostech budete žaluzie instalovat. Nemějte obavy, že nebude možné vybrat roletu pro atypické okno – není problém přizpůsobit žaluzie vašim požadavkům, takže můžete mít okna obdélníková, čtvercová, kruhová, střešní nebo stropní. Rolety Den a Noc pro vás mohou být vyrobeny na míru. Nezapomeňte ani na údržbu, vybírejte i podle druhu látky a podle toho, kolik času jste pravidelně ochotni čištění žaluzií věnovat.

Vyberte si správný rozměr

Rolety se vyrábějí v široké škále rozměrů, jejich délku i šíři lze přizpůsobit individuální objednávce.
Vhodný rozměr záleží také na způsobu upevnění žaluzie:

  • U rolet s připevněním na zeď je potřeba změřit šířku okenního otvoru a přidat k ní 5 cm, u délky pak 10 cm.
  • Žaluzie instalované na okenním křídle vyžadují změření šíře skla a přidání 0,5 až 1 cm z každé strany.
  • U rolet v kazetě je nutno připočítat 4,4 cm l šířce mezi oběma konci zasklívacích lišt.