Zimní zahrada pro celoroční využití

Mezi hlavní benefity zimní zahrady patří možnost celoročního využívání. V případě pěkného počasí jednoduše odsunete posuvné zasklení a necháte proudit svěží vzduch po celém prostoru zimní zahrady. Zimní zahrady je možno realizovat v hliníkové provedení s minimalistickými rámy. Díky nim budete v kontaktu s okolní přírodou o to více. 

zimni zahrada skla

Jak zamezit přehřívání interiéru zimní zahrady

Pokud v zimní zahradě použijeme klasická skla, hrozí riziko, že se v parných dnech začne interiér zimní zahrady přehřívat. V těchto případech je lepší zvolit místo klasických skel skla protisluneční. Díky protislunečním sklům budete mít v zimní zahradě maximum slunečního svitu, ale s minimálním prostupem tepla. Certifikace většiny protislunečních skel počítá s odrazem až 70 % tepla ze slunce, systém funguje na základě odrážení infračervených paprsků. 


Dvojskla nebo trojskla?

Rozhodnutí, zda využít v zimní zahradě dvojskla nebo trojskla, podrobně projděte s odborníky. Obě varianty jsou vhodné pro celoroční zimní zahrady, nicméně každá má své specifikace a samozřejmě odlišnou cenu, která je po mnoho zájemců o hliníkové zimní zahrady klíčová. Cena zimní zahrady se dále odvíjí od velikosti, členitosti a složitosti instalace. Zimní zahrady na míru jsou obecně dražší než zimní zahrady typové, ale lze je realizovat naprosto na míru každému zájemci. 

hliníková zimní zahrada – montáž

Pozor na kvalitu hliníku

Stejně jako u většiny kovů, i hliník existuje ve více variantách kvality. A to nejen na zimní zahrady, ale také na okna či dveře. Na tento zdánlivý detail se informujte raději u výrobce či dodavatele zimní zahrady, abyste se vyhnuli problémům do budoucna. Odolný hliník disponuje dlouhotrvajícím vzhledem a má skvělé izolační vlastnosti. Konstrukce je mimořádně odolná a odolá většímu zatížení. Při výběru společnosti pro realizaci zimní zahrady si vyžádejte od dodavatele certifikace a vyberte společnost, která má dostatek ověřitelných referencí.